resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview

Explainer

Preview

چکیده

چگونه برخی شرکت ها به نظر می رسد با سرعت بسیار زیادی رشد می کنند؟ آنها از استراتژی‌های ویروسی استفاده می کنند. در این مقاله، ما توضیح می دهیم 1) استراتژی های ویروسی چیست، 2) چگونه آنها را در کسب و کار خود گنجانید، 3) بهترین ابزارهای ویروسی که می توانید استفاده کنید، و اگر تا انتها تماشا کنید، ما توضیح می دهیم چگونه تیک توک سریع ترین برنامه رشد کننده تمام دوران شد.

stars icon Ask AI
info icon

پس یک محصول چگونه ویروسی می شود؟ شرکت هایی مانند اوبر یا تیندر که موفق به ایجاد محصولات ویروسی عالی شدند، با یک جمعیت خاص شروع کردند و با ویژگی های رشد ویروسی گسترش یافتند. اوبر از افراد پیشگام در صنعت فناوری هدف قرار داد، بنابراین رویدادهای فناوری را میزبانی کرد و به کاربران اولیه سواری رایگان ارائه داد. سپس ویژگی های ویروسی مانند کدهای تبلیغاتی و ارجاع را در برنامه ساخت تا تولید سرب از طریق کلمه از دهان را تسریع کند. تیندر استراتژی فیسبوک را کپی کرد و دانشگاه ها را هدف قرار داد، به خصوص با حمایت از مهمانی هایی که برای ورود به آن باید برنامه را دانلود کنید. چون امیدوار بودید "عشق" شما در برنامه باشد، شما نیز آن را به دوستان خود تبلیغ می کردید. هر چه تعداد افراد بیشتری از آن استفاده کنند، استخر قرار ملاقات بزرگتر می شود و احتمال پیدا کردن قرار ملاقات بیشتر می شود.

stars icon Ask AI
info icon

برای شارژ بیشتر رشد خود، ما یک الگوی قابل سفارشی سازی ایجاد کرده ایم که بهترین ابزارهای استراتژی ویروسی موجود امروز را در بر می گیرد. این شامل اسلایدهایی در مورد تولید سرب ویروسی، حلقه های رشد ویروسی، زمان چرخه رشد ویروسی، بازدهی از هزینه تبلیغات، و ردیابی تبدیل، به علاوه بسیاری دیگر است. در اینجا توضیح می دهیم چگونه این ابزارها را برای شارژ بیشتر تلاش های رشد خود اعمال کنید.

stars icon Ask AI
info icon

برجسته های ابزار

تولید سرب ویروسی

آنچه اوبر و تیندر برای رشد انجام دادند، "تولید سرب ویروسی" نامیده شد. این اسلاید نحوه کار تولید سرب ویروسی را تصویرسازی می کند. برای جذب یک کاربر، فرض کنید هزینه پایه پنج دلار است. در روز اول، شما قبلاً برنامه خود را با ویژگی های خاصی ساخته اید تا کاربر جدید را ترغیب کنید تا آن را به اشتراک بگذارد. نرخ شاخه بندی تعداد افراد جدیدی است که کاربر اول برنامه را پس از روز اول به اشتراک می گذارد. تا روز 5، این تعداد اشتراکات در چهار نفر جدید ثابت می شود. با تشکر از ویژگی های اضافی که طراحی کرده اید، نرخ تبدیل این اشتراکات اضافی به کاربران 50٪ است. این به این معنی است که دو نفر از این چهار نفر تا روز 12 کاربر می شوند. با تشکر از موتور تولید سرب ویروسی خود، از آنجا که هر کاربر جدید سه کاربر اضافی را به همراه می آورد، هزینه واقعی جذب مشتری از پنج دلار به یک دلار و هفتاد و پنج سنت کاهش یافته است.

stars icon Ask AI
info icon

مزیت رشد ویروسی این است که با افزایش تعداد کاربران، هزینه جذب مشتری را به طور مداوم کاهش می دهد. بدون استراتژی های رشد ویروسی فعال بیشتر، هزینه جذب شما ثابت می ماند و با گذشت زمان کاهش نمی یابد، که باعث سخت شدن رشد می شود. علاوه بر این، از آنجا که حتی شرکت هایی که از استراتژی های رشد ویروسی استفاده می کنند به ناچار رشد خود را می بینند، شرکت های همه اندازه ها و مراحل باید از این اسلاید به عنوان یادآوری برای توسعه فعال ویژگی های جدید برای راه اندازی تولید سرب ویروسی استفاده کنند.(اسلاید 3)

stars icon Ask AI
info icon
resource image

زمان‌بندی تولید سرب ویروسی

اگر می‌خواهید اطلاعات را جدول‌بندی کنید، اسلاید زمان‌بندی نمودار خطی رشد کاربر را در دوره‌های مقرر زمانی با نمودار خطی برای تجسم رشد در طول زمان ردیابی می‌کند.

برگه تقلب متغیرهایی را که شما ردیابی می‌کنید، شکسته می‌کند: مشتریان اولیه در روز صفر؛ شاخه‌بندی... و نرخ‌های تبدیل؛ زمان چرخه، یعنی تعداد روزهایی که طول می‌کشد تا یک چرخه ویروسی کامل انجام شود؛ و ضریب ویروسی، که تعداد دعوت‌نامه‌ها تقسیم بر نرخ تبدیل آنها است و نشان می‌دهد که استراتژی‌های شما چقدر موفق هستند. ما هر دوی این موارد را در زیر توضیح خواهیم داد. (اسلاید 4)

stars icon Ask AI
info icon
resource image

حلقه رشد ویروسی

پس چگونه ضریب ویروسی را محاسبه می‌کنید؟ در یک سناریوی ایده‌آل، شما می‌خواهید حلقه رشد ویروسی یک حلقه بازخورد مثبت باشد که خود را تغذیه کند و تقویت کند. این اسلاید حلقه رشد ویروسی را تعریف می‌کند. این با یک کاربر جدید شروع می‌شود. در این مثال، هفتاد و پنج درصد از این کاربران به سفیران برند تبدیل می‌شوند و محصول را با هفت نفر دیگر به اشتراک می‌گذارند. از این ارجاعات شاخه‌ای، فقط پنجاه درصد به دعوت‌نامه کلیک کردند. و از آنها، فقط چهل درصد تبدیل شدند تا کاربر جدید شوند. بنابراین در این سناریو، ضریب ویروسی "1.05" است. این نرخ به این معنی است که برای هر صد کاربری که شما به داخل می‌آورید، صد و پنج نفر اضافی خواهید داشت. هر عددی بیش از یک نشان می‌دهد که شما یک حلقه رشد ویروسی در دست دارید. برای یادگیری درباره حلقه رشد ویروسی اصلی Tiktok، پایان مقاله را ببینید. و اگر می‌خواهید من را در TikTok ببینید که می‌رقصم، بدبختی چون این هرگز اتفاق نمی‌افتد. (اسلاید 5)

stars icon Ask AI
info icon
resource image

چرخه رشد ویروسی

پس چه می‌شود درباره "زمان چرخه"؟ زمان چرخه تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند، زیرا هر چه زمان چرخه کمتر باشد، پایه مشتریان شما سریع‌تر رشد خواهد کرد. این اسلاید چرخه‌ها را به دسته‌ها تقسیم می‌کند، جایی که نقطه شروع یک چرخه، نقطه پایان یکی دیگر است. در چرخه اول، ما با ده کاربر شروع کردیم و با سی تمام شد. چرخه دوم با سی کاربر شروع می‌شود و به هفتاد می‌رسد، و غیره. این ابزار برای سازمان‌هایی که می‌خواهند از مهره‌های زمانی برای ردیابی اینکه چگونه تغییرات در برنامه‌های تبلیغاتی جدید یا استراتژی‌های جذب می‌تواند افزایش یا کاهش در رشد را تحت تأثیر قرار دهد، استفاده کنند، مفید است. (اسلاید 8)

stars icon Ask AI
info icon
resource image

چگونگی تأثیر زمان چرخه بر رشد

این اسلاید نشان می‌دهد که چگونه زمان چرخه بر مسیر کلی رشد تأثیر می‌گذارد. هر خط یک سناریوی جداگانه است که تنها تفاوت آن زمان چرخه است. همانطور که می‌بینید، خط آبی روشن پنج روز بیشترین نتیجه را داده است زیرا خود را ترکیب می‌کند. تصور کنید چقدر تفاوت می‌کند اگر این نرخ‌های رشد برای مدت پنج سال ادامه پیدا کنند. ویژگی‌ها می‌توانند و باید طراحی شوند تا این زمان چرخه را کاهش دهند.مانند سیستم‌های معرفی که از محدودیت زمانی برای کدهای تبلیغاتی استفاده می‌کنند تا حس فوریتی برای کاربران خود ایجاد کنند تا کلمه را پخش کنند. می‌دانید، مانند این اعلانات پاپ‌آپ مزاحم و ایمیل‌های بازاریابی که شما را یادآوری می‌کنند تا مشترک شوید؟ (اسلاید 10)

stars icon Ask AI
info icon
resource image

بازدهی تبلیغات

اگر می‌خواهید پایه کاربران خود را افزایش دهید، احتمالاً باید پولی برای تبلیغات صرف کنید، که در اینجا بازدهی تبلیغات، یا ROAS وارد می‌شود. هدف مناسبی برای هر تیم برای تلاش است که ROAS یک برای تعادل برسد. هر چیزی بالاتر از آن خرده‌ای است؛ هر چیزی پایین‌تر، و شما با زیان تبلیغ می‌کنید. در این اسلاید، خط تقسیم نقطه تعادل است. ROAS در سه پلتفرم تبلیغاتی جداگانه ردیابی می‌شود و نمودار نشان می‌دهد در چه نقطه‌ای هر منبع تبلیغاتی تعادل می‌یابد. این ابزار برای ردیابی و تعیین هدف مفید است. به عنوان مثال، اگر ضریب ویروسی فعلی شما از اینستاگرام 1.7 باشد، می‌توانید تصور کنید که چگونه رسیدن به 2 می‌تواند روزهای لازم برای رسیدن به ROAS یک را زیر چهل روز کاهش دهد. برخی از شرکت‌ها بسته به مدل کسب و کار خود دارای زمان‌بندی‌های ROAS طولانی‌تری هستند. چون مدل‌های رایگان به کاربران اجازه می‌دهند تا از ویژگی‌های خاصی رایگان لذت ببرند، ممکن است پرداخت را به تاخیر بیندازند. بنابراین اگر این را به خاطر یک تبلیغ می‌بینید، لطفاً مشترک شوید! امروز انجام دهید - این ROAS ما را افزایش خواهد داد!* به هر حال، برای ابزارهای بیشتر برای محاسبه هزینه‌های جذب مشتری خود، می‌توانید الگوی ارائه ما را با Customer Acquisition دانلود کنید.

stars icon Ask AI
info icon
resource image

ردیابی تبدیل

این اسلاید نرخ‌های تبدیل جهانی و منطقه‌ای مختلف استراتژی ویروسی کلی شما را بیرون می‌برد. بیایید بگوییم که می‌خواهید نرخ تبدیل خود را در یک منطقه خاص افزایش دهید. شما می‌توانید تأثیر یک ویژگی جدید بر نرخ تبدیل را با نرخ پایه با این اسلاید مقایسه کنید. اگر ویژگی جدید نرخ جدید را پایین‌تر از پایه ببرد، بیشتر از خوب آسیب خواهد زد. این اسلاید همچنین می‌تواند برای آزمایش AB دو ویژگی مختلف و تعیین کدام یک نرخ تبدیل بالاتری را به همراه دارد استفاده شود. در آن سناریو، یک خط برای خط A و B اضافه کنید. هر دو ویژگی را در دو گروه آزمایشی آزمایش کنید، سپس از ویژگی با نرخ بالاتر برای راه‌اندازی گسترده‌تر استفاده کنید. (اسلاید 17)

stars icon Ask AI
info icon
resource image

مورد کسب و کار تیک‌تاک

پس چگونه صاحب تیک‌تاک ByteDance رشد ویروسی برای برنامه خود را ایجاد کرد که آن را در تنها چهار سال چهارمین شرکت رسانه‌ای اجتماعی کرد؟ به جز صرف یک میلیارد دلار برای روابط عمومی و تبلیغات پرداختی در سال 2018، تیک‌تاک برخی ویژگی‌های ویروسی خاص را در برنامه خود طراحی کرد تا به آن کمک کند به طور طبیعی رشد کند. این در یک دنیا که پلتفرم‌های اجتماعی می‌خواستند اکوسیستم‌های بسته ایجاد کنند تا کاربران را مشغول کنند، به اشتراک‌گذاری‌های خارج از برنامه اولویت داد. تیک‌تاک می‌دانست که باید از اشتراک‌گذاری اجتماعی در سایر پلتفرم‌ها برای پخش ویروسی استفاده کند. به همین دلیل است که ارسال یک تیک‌تاک به یک دوست بسیار آسان است و به همین دلیل است که همیشه ویدیوهایی را می‌بینید که از تیک‌تاک مجدداً ارسال شده‌اند در اینستاگرام.

stars icon Ask AI
info icon

هنگامی که ویدیوهای TikTok در پلتفرم دیگری منتشر می شوند، با تمام دنبال کنندگان کاربر به اشتراک گذاشته می شود. دانشمند رشد Justin Hilliard تخمین زد که Tiktok برای هر کاربری که با هزینه تبلیغات یک میلیاردی به دست آورد، 6.4 کاربر اضافی را جذب کرد. Hilliard متوجه شد که این حلقه رشد ویروسی 0.20 دلار از دلارهای تبلیغاتی اضافی را که TikTok نیازی به پرداخت برای مشتری جدید با هر دلار خرج شده بر روی تبلیغات نداشت، بازگرداند. این یک تولید واقعی سرب ویروسی است.

stars icon Ask AI
info icon

اگر می خواهید این استراتژی های رشد ویروسی را در برنامه های بازاریابی خود گنجانید، به این ارائه نیاز دارید. برای اسلایدهای بیشتر در مورد نرخ شاخه بندی، ضریب ویروسی بر اساس بخش، ردیابی ارجاع جدید، هزینه تغییر نسبت به دفاع پذیری و جرم بحرانی برای صرفه جویی در زمان و ساعت های کار، الگوی ارائه استراتژی‌های ویروسی را دانلود کنید.

stars icon Ask AI
info icon