resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview

Download and customize this and 500+ other business templates

Start here ⬇️

Voila! You can now download this Spreadsheet

Download

Explainer

Preview

چکیده

نیاز به یک داشبورد برای محاسبه برترین معیارهای بازاریابی دارید؟ ما این داشبورد بازاریابی الگوی جدول در اکسل و گوگل شیت را برای ردیابی بودجه صرف شده در مقابل بازده سرمایه ایجاد کرده ایم. برترین معیارهایی را که می خواهید ردیابی کنید وارد کنید تا جدول را به مشخصات مورد نظر خود سفارشی کنید و الگو داشبوردهایی را برای مقایسه بودجه صرف شده با هزینه واقعی شما، همچنین درآمدهای کسب شده، برای یافتن بازده سرمایه (ROI) از همه دلارهای صرف شده ایجاد کند. با فرمول هایی در مورد چگونگی محاسبه بودجه در مقابل هزینه واقعی و بازده سرمایه در سراسر چندین فیلد کشویی، این داشبورد بازاریابی الگوی جدول تمام نمایش های مورد نیاز برای ردیابی روندها در طول زمان را فراهم می کند. وقتی روندها قابل مشاهده هستند، تاکتیک ها و تخصیص بودجه می تواند متناسب با آن تغییر کند.

stars icon Ask AI
info icon

اما بهترین بخش از همه - این فقط محدود به بازاریابی نیست. شما می توانید این داشبورد بازاریابی جدول را برای ردیابی هر نوع بودجه و داده درآمد که برای شما مهم تر است سفارشی کنید، سپس آن را در گوگل شیت یا اکسل دانلود کنید. در زیر، ما نحوه استفاده از این جدول را بررسی می کنیم.

داشبورد خود را سفارشی کنید

اول، به زبانه Fields بروید و ورودی های ثابت خود مانند نام گزارش و رویدادی که قصد دارید ردیابی کنید، مانند هزینه بازاریابی را وارد کنید. در زیر، شما می توانید دو فیلد کشویی پویا و دو فیلد کشویی تو در تو را سفارشی کنید. در مثال ما، ما تصمیم گرفتیم مناطق را با کشورهای خاصی که در این مناطق قرار دارند ردیابی کنیم. اما این می تواند شهرها و ایالت ها، ایالت ها و کشورها، یا چیزی کاملاً مرتبط با مکان، مانند دموگرافی مشتریان یا انواع تبلیغات باشد.

stars icon Ask AI
info icon

در آخر، یک اسم را برای ردیابی انتخاب کنید. این می تواند مشتریانی باشد که از این هزینه بازاریابی به دست آمده، محصولات فروخته شده، مشترکین جدید اضافه شده، یا هر معیاری که برای تعیین بازده سرمایه شما مهم تر است. برای مثال، اگر با Google Analytics کار می کنید، این می تواند مهمترین رویدادی باشد که شما به عنوان KPI ستاره شمالی خود ردیابی می کنید.

stars icon Ask AI
info icon

در زیر کشویی ها، تمام ورودی هایی را که در مجموعه داده شما ظاهر خواهند شد، لیست کنید. در مثال ما، media به پلتفرمی اشاره دارد که ما بودجه خود را صرف کرده ایم، و channel به انواع تلاش های بازاریابی اشاره دارد. شما می توانید تا 20 ورودی فردی را در اینجا برای ردیابی لیست کنید، اما ممکن است بخواهید به حدود 5 تا 10 نفر محدود شوید تا داشبورد آسان تر تفسیر شود. اگر از همه 20 استفاده کنید، پس فیلتر ورودی ها در داشبورد بهترین دوست شما خواهند بود.

resource image
stars icon Ask AI
info icon

داده های خود را وارد کنید

حالا که ورودی ها بر اساس مشخصات شما سفارشی شده اند، داده های خود را در اینجا وارد کنید. مطمئن شوید که تاریخ خرید، مقدار بودجه برای آن تاریخ، هزینه واقعی، و درآمد و مشتریان (یا هر "اسم" معیاری که است) از آن دوره را شامل شود. این داده ها را به راحتی می توان بر اساس ماه ارزیابی کرد، اما شما می توانید با محدوده تاریخ به هر اندازه ای که می خواهید دقیق شوید.پس از وارد کردن تمام داده های خود، حالا می توانید از داشبورد بودجه در مقابل واقعی و هزینه در مقابل درآمد برای مقایسه و تجزیه و تحلیل آن در طول زمان استفاده کنید.

stars icon Ask AI
info icon
resource image

تبدیل این داده ها به داشبوردها مهم است - برای مثال، مدرسه کسب و کار Wharton کشف کرد که استفاده از تجسم داده ها می تواند مدت جلسات را 24٪ کاهش دهد. و شرکت Bain و Company کشف کرد که شرکت هایی که از تجسم داده ها استفاده می کنند، 5 برابر احتمال دارند تصمیمات سریع تری نسبت به همتایان خود بگیرند و 3 برابر احتمال دارد تصمیمات را به نحو مورد نظر اجرا کنند. با داشبوردهایی برای تجسم بودجه بازاریابی در مقابل واقعی و هزینه در مقابل درآمد، احتمال دارد تصمیمات قوی تری بگیرید. و براساس Bain، احتمال دارد 2 برابر احتمال داشته باشید که در چارچوب بالایی عملکرد مالی صنعت خود باشید. اصلا بد نیست!

stars icon Ask AI
info icon
resource image

بودجه خود را در مقابل واقعی پیدا کنید

با داشبورد "بودجه در مقابل واقعی" شروع کنید. در بالا، می توانید داشبورد را بر اساس بازه زمانی و کاهش هایی که می خواهید اولویت دهید فیلتر کنید. به یاد داشته باشید که تمام ورودی ها را پاک کنید تا تمام داده های خود را ببینید. در زیر ورودی های فیلتر، بررسی کلی بودجه در مقابل واقعی نگاه سریعی به داده ها از سه ماه آخر تاریخ آخرین در بازه تاریخ شما می دهد. در کنار آن، بخش "بودجه در مقابل واقعی بر اساس ماه" چقدر هزینه کردید در مقابل چقدر برای فیلتر جستجوی داده شده بودجه کردید را محاسبه می کند.

stars icon Ask AI
info icon
resource image

بخش بعدی جزئیات بودجه استفاده شده را به صورت درصدی نشان می دهد که در هر یک از کاهش های تو در تو شما تقسیم شده است. بنابراین در مثال ما، می توانیم مقدار بودجه هزینه شده در هر منطقه و هر کشور را ببینیم. در زیر بخش تو در تو، داشبورد درصد استفاده شده را در مقابل سایر کاهش های شما مقایسه می کند.

resource image

در زیر آن، بودجه در مقابل هزینه واقعی نشان داده شده است که با یکدیگر مقایسه می شود. در این مثال، این توسط رسانه ها و کانال های بازاریابی است. به یاد داشته باشید، می توانید این جدول را دانلود کنید و بر اساس زمینه های کاهشی که بهترین میزان مقایسه شما را تعیین می کند، سفارشی کنید.

resource image
stars icon Ask AI
info icon

هزینه خود را در مقابل درآمدها مقایسه کنید

حالا، داشبورد "هزینه در مقابل درآمدها" مقدار واقعی هزینه شده در تمام کانال های مختلف شما را در مقابل درآمد حاصل از این هزینه مقایسه می کند. ورودی های فیلتر در بالا به شما امکان می دهد بر اساس بازه داده شده یا زمینه کاهش فیلتر کنید. به یاد داشته باشید که ورودی های فیلتر در هر دو داشبورد منحصر به فرد آن داشبورد هستند، بنابراین مطمئن شوید که آنها با یکدیگر مطابقت دارند اگر در همان زمان داده ها را در هر دو داشبورد مقایسه می کنید. بررسی کلی واقعی در مقابل درآمدها نگاه سریعی به سه ماه آخر تاریخ آخرین در پرس و جو می دهد، و بخش "درآمدها در مقابل واقعی بر اساس ماه" داده ها را در طول دوره کامل مقایسه می کند.

stars icon Ask AI
info icon
resource image

در زیر آن، شما می توانید تعداد مشتریان در هر ماه را ببینید و همچنین درآمد متوسط ​​هر مشتری (یا هر اسمی که تصمیم گرفته اید برای پیگیری) و همچنین بازده سرمایه در هر ماه در طول دوره مشخص شده را ببینید.

resource image

سپس داشبورد نمودارهای میله ای را ارائه می دهد که در آن درآمد نسبت به واقعی در همه چهار منوی کشویی و نمودارهای خطی برای یافتن درآمد متوسط ​​بر اساس هر اسم در هر منوی کشویی را مقایسه می کند.

resource image

در زیر آن، نمودارهای میله ای نشان می دهند که اسم به دست آمده در هر منوی کشویی، و اسم، در مورد ما مشتریان، به دست آمده در هر ماه توسط هر منوی کشویی است.

resource image
stars icon Ask AI
info icon

بخش بعدی بازده سرمایه، درآمد، و مشتریان را بر اساس منوی کشویی تو در تو پیدا می کند، پس از آن بازده سرمایه، درآمدها، و مشتریان بر اساس سایر فیلدهای منوی کشویی در زیر آن. درصد بازده سرمایه به دست آمده در هر منوی کشویی به صورت نمودارهای میله ای همراه با نمودارهای خطی نشان داده شده است.

resource image

این نمودارها به طوری هستند که کاربر می تواند تغییرات در بازده سرمایه در طول زمان را تصویرسازی کند تا روندهایی در داده ها که در غیر این صورت قابل مشاهده نیستند را کشف کند. حالا، اگر داشبورد شما تا 20 ورودی را پیگیری می کند، این نمودارها می توانند کمی به هم ریخته شوند، بنابراین از فیلترهای ورودی بالا برای تجزیه و تحلیل خود در هر ورودی استفاده خوبی کنید.

stars icon Ask AI
info icon
resource image

و این همه چیزی است که باید بدانید تا از این الگوی داشبورد بازاریابی برای محاسبه بودجه نسبت به هزینه واقعی، بازده سرمایه و پیگیری شاخص های کلیدی عملکرد و معیارهای برتر خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید، شما می توانید این جدول داشبورد بازاریابی را دانلود و سفارشی کنید تا برای هر چیزی که می خواهید پیگیری کنید استفاده کنید و زمان و ساعتها کار برای ایجاد داشبورد خودتان را صرفه جویی کنید.

stars icon Ask AI
info icon

حالا، بروید و داشبورد KPI فروش ما را بررسی کنید تا درباره چگونگی استفاده از داشبوردی که ما به طور خاص برای تیم های فروش ایجاد کرده ایم برای پیگیری شاخص های فروش برتر خود یاد بگیرید، یا KPI Charts جدول ما را برای داشبورد KPI عمومی با عناصر سفارشی سازی بیشتر بررسی کنید.

Download and customize this and 500+ other business templates

Start here ⬇️

Voila! You can now download this Spreadsheet

Download