Cover & Diagrams

resource preview
resource preview

خلاصه

"فقط کسی که خود را با تمام قوا و روح خود به یک هدف اختصاص می دهد، می تواند یک استاد واقعی باشد. به همین دلیل، تسلط نیاز به تمامیت یک فرد دارد." - آلبرت اینشتین

آیا هرگز احساس کرده اید که پتانسیل برآورده نشده ای دارید که منتظر رها شدن است؟ تسلط بر مهارت ها و توانایی های موجود شما می تواند شما را به سوی موفقیت در زمینه خود هدایت کند اگر بتوانید پتانسیل خود را به کار بگیرید. همه افراد توانایی رسیدن به توانمندی در زمینه خود را دارند؛ مشکل پیدا کردن انگیزه، زمان و تعهد به هدف است. تعهد دائمی به رشد شخصی برای توسعه حرفه ای پایدار ضروری است. چنین رفتاری از طریق رفتار آلبرت اینشتین، چارلز داروین و لئوناردو داوینچی نمونه برداری شده است.

stars icon Ask AI
info icon

خلاصه

با بررسی عادت ها و ویژگی های رفتاری هنرمندان موفق، دانشمندان و سایر انسان های شگفت انگیز، تسلط رابرت گرین نشان می دهد که پتانسیل ذاتی در همه ما وجود دارد. یک مسیر ثابت به موفقیت وجود دارد، که با تسلط بر مهارت های ضروری در هر حرفه ای به دست می آید. کلید تسلط بر هر زمینه می تواند با دنبال کردن سه گام سخت او به دست آید. از علاقه مندی برخوردار باشید، یک مربی پیدا کنید، سپس شبکه سازی کنید. تجمع انگیزه برای تعهد کامل به فرآیند مرحله سخت ترین سفر است، اما نتایج بی نظیر است.

stars icon Ask AI
info icon

1. مهارت یا زمینه ای را پیدا کنید که بیشتر از یک شغل است

افرادی که به کار خود علاقه مند هستند، بسیار فراتر از کسانی که اینطور نیستند می روند. نشان دادن اهمیت واقعی به کار در سطح شخصی نشان دهنده تعهد و جدیتی است که معمولاً در بیشتر محیط های کاری دیده نمی شود. این شوق و انگیزه برای کار در دست، استادان را از بقیه جدا می کند، به آنها اجازه می دهد تا از رقبای خود عبور کنند. نشان دادن علاقه واقعی به کارهای بی روح منظور نیست که آسان باشد، اما این گام اول کلید تسلط در هر حرفه ای است.

stars icon Ask AI
info icon

همه چیز با تعیین نقاط قوت و ضعف شخصی و درج آنها در یک استراتژی حرفه ای شروع می شود. برای این کار، گرین پیشنهاد می کند که به شور و شوق های کودکی یا آرزوها برگردیم تا فرصت های بالقوه را کشف کنیم. انگیزه طبیعی که از شور و شوق به وجود می آید، رویکرد منحصر به فردی به هر شغل را ارائه می دهد، در حالی که بر جسارت بزرگ نشان می دهد. برای بیان مقدار زیادی کاری که برای تبدیل شدن به یک استاد لازم است، گرین قاعده 10,000 مالکوم گلادول را بازنویسی می کند. او به جای آن اصرار دارد که تسلط بر هر مهارت باید حداقل 20,000 ساعت تمرین بگیرد. برای کسی که عاشق کار خود است، 20,000 ساعت فقط دعوتی است برای کاوش در صنعت خود با پول کارفرمای خود.

stars icon Ask AI
info icon

2. شاگردی - یک مربی پیدا کنید و به هر کلمه ای که می گویند پیروی کنید

بهترین راه برای تیز کردن هر توانایی، پیروی از کسی است که قبلاً آن را تسلط یافته است.با دسترسی بی‌پایان به منابع مختلف، امکان ارتباط با استادان در هر حوزه‌ای هرگز به این سادگی نبوده است. برای فهم واقعی و تسلط بر مهارتی، فرد باید از هر رسانه‌ای که به دستش می‌رسد، اطلاعات را جذب کند. کتاب‌ها، بلاگ‌ها، آموزش‌ها و پادکست‌ها فقط یک قطعه کوچک از این پازل هستند. یک استاد واقعی قادر است از منابع متنوعی اطلاعات بگیرد تا تجربه‌ای که از مربی خود به دست آورده است را تکمیل کند. با اینکه این منابع می‌توانند به یک شغل منافع قابل توجهی برسانند، اطلاعات اغلب بسیار گسترده هستند و جزئیات خاص یک سمت را کنار می‌گذارند.

stars icon Ask AI
info icon

یک مربی با سفارشی کردن نصایح و دانش خود به وضعیت، مهارت‌ها و شخصیت شاگردش، فرآیند را تسریع می‌کند. بسیاری از افراد هزاران دلار هزینه کرده و صدها ساعت از وقت ارزشمند خود را صرف یادگیری درس‌هایی کرده‌اند که می‌توانند در چند ثانیه توسط یک مربی با تجربه آموخته شوند. شاگردی و مربیان منبع جایگزین ناپذیری از اطلاعات هستند، که برای هر تلاش برای رسیدن به تسلط، حیاتی است.

stars icon Ask AI
info icon

3. تسلط بر هوش اجتماعی

گام آخر در استراتژی گرین شامل تسلط بر هوش اجتماعی است. بدون آن، افراد و موقعیت‌های اجتماعی می‌توانند مانع موفقیت شوند. برای نقاشی یک تصویر، هنگام شنیدن نام داروین، اولین فردی که به ذهن می‌رسد چارلز است، پدر تکامل، درست است؟ اتفاقاً او یک برادر داشت که یک نابغه در اجتماع بود اما در توانایی‌های اجتماعی خود کمبود داشت. چیزی که چارلز در توانایی‌های علمی خود کم داشت، با هوش اجتماعی و سیاسی جبران کرد، که یکی از عوامل مهم موفقیت او بود. توانایی‌های اجتماعی داروین به او اجازه داد تا در آب‌های دینی و سیاسی چالش برانگیز که دور نظریات و کشفیات مورد بحث او بود، جهت یابی کند. با اینکه اهمیت شبکه‌سازی در هر مسیر شغلی موفق قابل انکار نیست، بدون یک مثال مرتبط ممکن است سخت باشد تصویرسازی کنیم.

stars icon Ask AI
info icon

گرین ادامه می‌دهد و یک مطالعه موردی عالی از کتاب برترین‌های گلادول را برای تأکید بیشتر بر نکته خود می‌آورد. با پیگیری هزاران کودک با هوش بالا در ایالات متحده از دوران کودکی تا بزرگسالی، دانشمندان متوجه شدند که این کودکان در دوران کودکی جوایز زیادی را بردند. اما وقتی به سن بزرگسالی رسیدند، داستان کاملاً متفاوتی بود. گروه با استعداد بهتر از گروه کنترل تصادفی عمل نکرد و در حالی که بطور کلی ناراحت‌تر بودند، بسیاری در شغل‌هایی که نیاز به مهارت نداشتند کار می‌کردند. نکته گرین این است که موفقیت نیاز به چیزی بیش از هوش کتابی دارد. برای بهره‌برداری کامل از هر توانایی، ضروری است که بر هوش اجتماعی تسلط پیدا کنیم.

stars icon Ask AI
info icon

نتیجه‌گیری

برای تسلط بر هر مهارتی راه کوتاهی وجود ندارد و این یک سفر طولانی و سخت است. تسلطگرین[/name] یک مسیر واضح برای موفقیت ارائه می‌دهد، اما نیاز به پیگیری در طول هزاران ساعت کار سخت برای رسیدن به آن دارد.اما کسانی که مایل به تعهد به این موضوع هستند می توانند پتانسیل درونی خود را به کار بگیرند، امکانات بی نهایتی را در مسیر شغلی خود باز می کنند.

stars icon Ask AI
info icon