resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview

Download and customize this and 500+ other business templates

Start here ⬇️

Voila! You can now download this Spreadsheet

Download

Explainer

Preview

چکیده

آیا شرکت شما با سازماندهی درآمد، جریان نقدینگی و برگه های مالی مشکل دارد؟ شتاب برای رعایت مهلت های این گزارشات می تواند منجر به اشتباهات و ناهماهنگی ها شود، حتی اگر آنها برای اعضای هیئت مدیره، مدیران و سرمایه گذاران شما ضروری باشند. برای کمک، ما یک Financial Statements Template همه در یک محل توسعه داده ایم. این الگو سه بیانیه مالی ضروری - درآمد، جریان نقدینگی و برگه مالی - را در یک مکان ترکیب می کند. این ارائه ماهانه، فصلی و سالانه در مورد هر بیانیه، یک داشبورد برای ارزیابی سلامت مالی شرکت و یک گزارش PDF نهایی با پیش بینی پنج ساله، از جمله نتایج سالانه سه بیانیه را ارائه می دهد.

از این الگو برای سازماندهی عملکرد شرکت خود استفاده کنید. این کمک می کند تا از اشتباهات و ناهماهنگی ها در محاسبات بیانیه مالی جلوگیری شود. همچنین به عنوان راهی برای کمک به شناسایی فرصت های کاهش هزینه ها یا تغییر استراتژی ها برای افزایش درآمد عمل می کند. علاوه بر این، ساعت ها کار را صرفه جویی می کند، اجازه می دهد تا یک نفر بر روی وظایف دیگر تمرکز کند به جای انجام محاسبات دستی.

resource image
resource image
resource image

Download and customize this and 500+ other business templates

Start here ⬇️

Voila! You can now download this Spreadsheet

Download

محتوا

چگونه از الگو استفاده کنیم

قبل از استفاده از الگو، مفید است که بدانید چگونه آن را تنظیم کرده ایم. زمینه های برجسته آبی - یا متن آبی - جایی هستند که شما باید اطلاعات خود را وارد کنید و آنها برای کار صحیح الگو ضروری هستند.فیلدهای سیاه دارای فرمول ها و محاسبات خاصی هستند. مراقب باشید فیلدهایی که شماره های سیاهی دارند را حذف نکنید یا تغییرات بزرگی ایجاد نکنید، زیرا آنها برای عملکرد صحیح قالب مهم هستند.

قالب به چهار بخش اصلی تقسیم شده است. برگه های درآمد، جریان نقدی و داده های برگه تعادل به بخش های ماهانه، فصلی و سالانه تقسیم شده اند که با آبی مشخص شده اند. بخش نهایی، "گزارشات و PDF ها," که به رنگ خاکستری است، شامل برگه هایی برای محاسبه نتایج مالی است.

برای استفاده از قالب، می توانید با وارد کردن داده ها در برگه های ماهانه، فصلی یا سالانه شروع کنید. این برگه ها مرتبط هستند و به طور خودکار مجموع از یک دوره به دوره بعدی را محاسبه می کنند: اعداد ماهانه منجر به خلاصه های فصلی می شوند که پایه برای مجموع سالانه است. در حالی که بخش های فصلی و سالانه کاملاً از فرمول ها ساخته شده اند، تنظیمات ممکن است. هر فرمولی می تواند بازنویسی شود. فیلدهایی که تغییر کرده اند به رنگ آبی تغییر می کنند تا نشان دهند که ورودی داده ها به صورت دستی می باشد.

resource image
resource image

چگونه برگه درآمد را سازماندهی کنیم

برای راه اندازی بیانیه درآمد در قالب، به برگه "درآمد ماهانه" بروید. بیانیه درآمد طراحی شده است تا سود خالص شرکت را بر اساس درآمدها و هزینه ها محاسبه کند. در این برگه، معاملات شرکت را وارد کنید تا سود خام، EBIT (درآمد قبل از بهره و مالیات) و درآمد خالص را تحلیل کنید.علاوه بر این، این برگه نمودارهای کوچکی را برای نشان دادن روند درآمدها و هزینه ها نمایش می دهد.

برای سفارشی کردن برگه درآمد، دسته بندی ها و زیر دسته بندی های درآمدهای شرکت خود را لیست کنید. علاوه بر این، یک قسمت خاص وجود دارد که می توانید مقادیر "بازگشت فروش و تخفیفات" را در آن وارد کنید، که از کل درآمدها کسر خواهد شد. سپس، دسته بندی ها و زیر دسته بندی های هزینه باید به طور مشابه سازماندهی شوند. هزینه ها بین هزینه کالای فروخته شده (COGS) و هزینه های عملیاتی تفکیک می شوند. COGS هزینه هایی است که مستقیماً به تولید و مدیریت کل شرکت مرتبط هستند، در حالی که هزینه های عملیاتی هزینه های مرتبط با فعالیت های اصلی شرکت مانند حقوق و دستمزد، اجاره و خدمات عمومی را پوشش می دهد.

resource image
resource image
resource image

پس از وارد کردن درآمدها و هزینه های خود، یک بخش نهایی در انتها وجود دارد که می توانید معیارهای برگه درآمد خود را مرور کنید. 'هزینه های بهره' و 'نرخ مالیات سالانه" را در قسمت های مخصوص وارد کنید تا مالیات را در محاسبه شامل کنید. این اعداد به طور خودکار در برگه های فصلی و سالانه جمع می شوند.

resource image
resource image

چگونه برگه جریان نقدی را سازماندهی کنیم

مرحله بعدی تنظیم بیانیه جریان نقدی است، که از برگه "جریان نقدی ماهانه" شروع می شود. این برگه حرکات نقدی شرکت شما را شرح می دهد.این از "درآمد خالص" مستقیماً از برگه درآمد استفاده می کند، اما می توان آن را ویرایش کرد؛ فرمول را بازنویسی کنید و رنگ فیلد به آبی تغییر می کند.

resource image

برگه جریان نقدی به سه بخش اصلی تقسیم شده است:

  1. فعالیت های عملیاتی، که شامل معاملات تجاری روزمره مانند رسید فروش و پرداخت به تامین کنندگان است؛
  2. فعالیت های سرمایه گذاری، که شامل معاملات برای دارایی های طولانی مدت، مانند خرید تجهیزات یا سرمایه گذاری در سایر شرکت ها است؛
  3. فعالیت های مالی، که معاملات مرتبط با تامین مالی، مانند وام ها، سود سهام و معاملات سهام هستند.

دسته بندی هایی که جریان نقدی را افزایش می دهند با رنگ سبز مشخص شده اند و کسانی که آن را کاهش می دهند قرمز هستند. هر بخش با یک جریان نقدی محاسبه شده یا خروجی پایان می یابد. شما همچنین می توانید نمودارهای کوچک در پایان هر دسته بندی را ببینید که نمایانگر روند جریان نقدی است.

در نهایت، این برگه با تجزیه و تحلیل افزایش نقدی بر اساس ورودی های شما و موجودی نقدی فعلی به پایان می رسد. موجودی نقدی با اضافه کردن 'افزایش خالص در نقد' به مقدار نقدی اولیه شما، که می توانید آن را در برگه "Fields" وارد کنید، محاسبه می شود. این اعداد به طور خودکار در برگه های فصلی و سالانه جمع می شوند.

resource image

چگونه برگه تراز را سازماندهی کنیم

بیانیه سوم و آخر، برگه تراز، دارایی ها، بدهی ها و سهامداران یک شرکت را نشان می دهد.این به دو بخش تقسیم شده است: دارایی ها و بدهی ها.

در بخش دارایی ها، دارایی های جاری وجود دارند که کالاها و منابعی هستند که انتظار می رود در طول یک سال به پول نقد تبدیل شوند یا استفاده شوند، مانند موجودی و حساب های قابل دریافت، و دارایی های غیرجاری که سرمایه گذاری های بلند مدت، املاک و ماشین آلات هستند. "موجودی نقد" از برگه جریان نقد به طور خودکار در زیر دارایی های جاری ظاهر می شود اما در صورت نیاز می توان آن را به صورت دستی مرتب کرد؛ برای این کار، یک شماره جدید را بر فرمول وارد کنید و فیلد به رنگ آبی تغییر می کند.

resource image
resource image

بدهی ها به طور مشابهی تنظیم شده اند، با بدهی های جاری (مانند حساب های قابل پرداخت و وام های کوتاه مدت) که انتظار می رود در طول یک سال تسویه شوند و بدهی های غیرجاری (از جمله وام های بلند مدت و تعهدات اجاره). سپس سهامداران' سهام، که نشان دهنده ارزش مالکیت شرکت است، شامل 'سرمایه گذاری های سرمایه' و 'سود انباشته'. مانند سایر برگه ها، برگه تراز نمایش می دهد با نمودارهای کوچک. این اعداد به طور خودکار در برگه های فصلی و سالانه که پیگیری می کنند، اضافه می شوند. یا، به یاد داشته باشید: اگر ترجیح می دهید، می توانید با اعداد فصلی یا سالانه شروع کنید، جزئیات ماهانه را حذف کنید.

resource image

چگونه از داشبورد استفاده کنیم

پس از تنظیم صورت‌های درآمد، جریان نقدی و تراز، 'داشبورد مالی' به طور خودکار شاخص‌های کلیدی را از این سه بیانیه محاسبه می‌کند. این داشبورد نسبت بدهی به سهام، بازده سهام، نسبت سرمایه کاری، نسبت جریان نقدی عملیاتی و حاشیه سود خالص را تحلیل می‌کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه محاسبه و اهمیت آنها، بخش "یادداشت‌ها" در کنار تب را بررسی کنید.

resource image
resource image
resource image
resource image

داشبورد سه بخش اصلی برای ردیابی این شاخص‌ها دارد: 'بررسی کلی' که مجموعه‌ای از تمام دوره‌ها را ترکیب می‌کند، "تحلیل سالانه" برای تغییرات سالانه و بخش "تحلیل فصلی" برای نتایج فصلی از تمام سال‌ها. همچنین شامل یک فیلتر برای انتخاب یک فصل خاص برای مقایسه بهتر است.

چگونه صورت‌های مالی را تولید کنیم

زبانه "بیانیه‌ها" خلاصه سالانه هر بیانیه - درآمد، جریان نقدی و تراز - را در یک طرح ساختاری مناسب برای تولید PDF ارائه می‌دهد. برای تنظیم هر جزئیات در این زبانه، به زبانه‌های ماهانه، فصلی یا سالانه برای ویرایش بازگردید.

صادر کردن PDF

برای صادر کردن تمام بیانیه‌ها به یک PDF واحد، این مراحل را دنبال کنید:

  1. روی زبانه "File" کلیک کنید. از منوی نوار کناری، "Print" را انتخاب کنید."
  2. گزینه "Microsoft Print to PDF" را انتخاب کنید و برای انتخاب محل ذخیره PDF دوباره روی "Print" کلیک کنید؛

سفارشی سازی لوگو

همچنین می توانید لوگوی خود را در قالب وارد کنید. برای این کار، این مراحل را دنبال کنید:

  1. به برگه "Insert" در نوار روی صفحه بروید.
  2. روی "Pictures" در گروه "Illustrations" کلیک کنید.
  3. گزینه "Over cells" > "This Device" > جستجو برای فایل تصویر، آن را انتخاب کنید و روی "Insert." کلیک کنید.
resource image

نتیجه گیری

قالب بیانیه های مالی ما را برای بهبود سازماندهی درآمد، جریان نقدی و برگه های تراز برای اطمینان از دقت در گزارشگری مالی دانلود کنید. با نمایش ماهانه، فصلی و سالانه، این قالب به شما امکان می دهد عملکرد و سلامت مالی شرکت خود را نظارت کنید.

Download and customize this and 500+ other business templates

Start here ⬇️

Voila! You can now download this Spreadsheet

Download