resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview

Download and customize this and 500+ other business templates

Start here ⬇️

Voila! You can now download this Spreadsheet

Download

Explainer

Preview

مقدمه

آیا [EDQ]گرگ وال استریت[EDQ] را به یاد دارید؟ زندگی جردن بلفورت یک روزنامه هیجان انگیز از پول، مهمانی ها و بله، سهام بود. اما در پشت صحنه، سرمایه گذاری همیشه درباره بالا و پایین های کوتاه مدت معامله روز نیست. برای بسیاری، این یک بازی استراتژیک صبر است، که هدف آن دیدن رشد طولانی مدت پایدار در سرمایه گذاری های آنها است.

stars icon Ask AI
info icon

یک چالش ثابت که هم سرمایه گذاران تازه کار و هم سرمایه گذاران با تجربه با آن روبرو هستند، مدیریت کارآمد پورتفولیو است. سوال فقط درباره این نیست که در کدام دارایی ها سرمایه گذاری کنیم، بلکه همچنین درباره نگه داشتن آنها، درک زمینه تاریخی آنها و تصمیم گیری آگاهانه برای آینده است. در اینجا جایی است که الگوی جدول ردیاب نمونه کار ما به کار می آید، که در هر دو مایکروسافت اکسل و گوگل شیت موجود است. در این مقاله، ما شما را راهنمایی خواهیم کرد که چگونه به طور کارآمد پورتفولیو خود را با یک الگویی که داده های سهام را به طور زنده به روز می کند، مدیریت کنید. در پایان آن، شما خواهید دانست چگونه:

stars icon Ask AI
info icon
 • هر معامله را با یک برگه 'سرمایه گذاری' و 'فروش' ثبت کنید؛
 • عملکرد پورتفولیو خود را ردیابی کنید؛
 • چشم بر فرصت های سرمایه گذاری بالقوه داشته باشید و بازار را با یک فهرست پیگیری کنید؛
 • داده های تاریخی و عملکرد را در یک داشبورد کامل تجزیه و تحلیل کنید.
resource image
fgx0t9qut7[EDQ]]

در حالی که جردن و تیم او در فیلم بر اساس سودهای فوری زندگی می کردند، سرمایه گذاران بسیاری به آرامی ثروت خود را با یک دیدگاه بلند مدت افزایش دادند. آنها پایداری پورتفولیوهای متنوع و اهمیت ثبت دقیق سرمایه گذاری های خود را درک می کنند.

برای نشان دادن چگونگی استفاده از الگوی ما، ما از یک سناریو فرضی با هیچ کس دیگری غیر از جردن بلفورت استفاده خواهیم کرد. تصور کنید جردن تغییر کرده است، دنیای سریع معاملات را پشت سر گذاشته است. برای شروع این سفر جدید، جردن نیاز به خرید اوراق بهادار جدید دارد و اینجاست که برگه 'Investment ledger' ما به کار می آید.

stars icon Ask AI
info icon

Download and customize this and 500+ other business templates

Start here ⬇️

Voila! You can now download this Spreadsheet

Download

الگو

Investment ledger

تصور کنید جردن بلفورت آرام، نشسته و یک سهم یا دارایی بالقوه را تحلیل می کند. او تصمیم گرفت Alphabet Inc. (GOOG) را به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت وعده دار خریداری کند و می خواهد 500 واحد بخرد. این معامله می تواند در برگه 'Investment Ledger' ثبت شود. برای این کار، تاریخ معامله، نام امنیت (در این مورد، Alphabet Inc.)، تعداد سهام خریداری شده، قیمت واحد و، در موارد مربوطه، هر هزینه معامله یا کمیسیون را وارد کنید. ارزش ذکر است که در حالی که هزینه معامله یک مجموع ثابت است، کمیسیون درصدی است که بر اساس قیمت خرید محاسبه می شود.

stars icon Ask AI
info icon
resource image
p3hk99wqtd[EDQ]]

همانطور که جردن سفر سرمایه گذاری خود را ادامه می دهد، ممکن است بیشتر از همان سهم بخرد یا به سایر اوراق بهادار متنوع شود، مانند Amazon (AMZN) یا Apple (AAPL).او حتی ممکن است به دنیای رمزنگاری ها وارد شود و برخی از بیت کوین ها را بخرد. این الگو به طور خودکار مقدار معامله را محاسبه می کند و جزئیاتی در مورد امنیت به دست آمده، از جمله تیکر، نوع، بخش و ارز آن را ارائه می دهد.

stars icon Ask AI
info icon

همچنین، این داده ها بخشی را برای مرور کلی ایجاد می کند، که با نمودارهای تعاملی پر شده است تا تحلیل الگوهای سرمایه گذاری شما را تسهیل کند. سرمایه گذاران می توانند سرمایه گذاری های کلی خود را بر اساس نوع، بخش و امنیت فردی ردیابی کنند. علاوه بر این، این بخش نموداری را ارائه می دهد تا پیشرفت سرمایه گذاری ها را نقشه برداری کند، با جزئیات خرید ماهانه بر اساس امنیت.

stars icon Ask AI
info icon
resource image
utjln6795h[EDQ]]

داده های سهام به طور زنده

یکی از ویژگی های برجسته این صفحه گسترده، ادغام آن با فرمت 'داده های سهام' اکسل است که امکان تغذیه زنده اطلاعات سهام را فراهم می کند. برای کسانی که آشنا نیستند، این قابلیت به کاربران امکان می دهد اطلاعات مربوط به سهام را دریافت کنند و مطمئن شوند که پورتفولیوی آنها با دینامیک بازار فعلی منعکس می شود. در صورتی که می خواهید با استفاده از این ویژگی امنیت جدیدی را اضافه کنید:

stars icon Ask AI
info icon
 1. نام امنیت مورد نظر را در فیلد 'امنیت' وارد کنید؛
 2. امنیت جدید را انتخاب کنید و به Data > Data type section > 'Stock' بروید؛
 3. نمایندگی سهام صحیح را از لیست کشویی که ظاهر می شود انتخاب کنید.

با انجام این مراحل، شما اطمینان حاصل می کنید که جدول برگه شما با تغییرات همیشه در حال تغییر بازار سهام به روز می شود و همچنین حدس زدن و به روزرسانی دستی را حذف می کند.

این ویژگی شما را با مجموعه جامعی از نقاط داده مجهز می کند. این همه چیز را از قیمت فعلی تا متریک های اصلی روز، مانند بستن، بالا، و مقادیر پایین را یکپارچه می کند.

resource image
utjln6795h[EDQ]]

شما می توانید با استفاده از بالاترین و پایین ترین 52 هفته، درکی از عملکرد سالانه دارایی خود پیدا کنید و ساختار بازار را از طریق سرمایه بازار درک کنید. سایر نقاط داده مهم نیز توسط الگوی مانیتور می شوند، مانند مقدار تغییر، حجم معاملات، و نسبت PE، برای درک جزئیات عمومی و نوع برازندگی، مانند بورس که سهام در آن است. توضیح هر نقطه داده می تواند در زبانه 'Fields' یافت شود، تا اطمینان حاصل شود که شما می توانید عملکرد دارایی خود را تحلیل و استراتژی کنید.

stars icon Ask AI
info icon

دفتر فروش

پس از مدتی و مشاهده، جردن تصمیم می گیرد که لحظه مناسبی برای فروش برخی از دارایی های خود است تا سود خود را قفل کند. در موقعیت فرضی ما، جردن تصمیم می گیرد نیمی از سهام Alphabet Inc. (GOOG) خود را بفروشد. ثبت این موضوع بسیار شبیه به ورود داده های خرید ما است، اما تفاوت اکنون این است که ما داریم اوراق بهادار می فروشیم و نمی خریم.

stars icon Ask AI
info icon
resource image
yq8evqzng6[EDQ]]
resource image
69xtd661v5[EDQ]]

شروع به وارد کردن تاریخ فروش در زبانه 'دفتر فروش' کنید.سپس، از منوی کشویی امنیتی را که فروخته اید انتخاب کنید. این منو بر اساس ورودی های قبلی شما در برگه 'Investment Ledger' به روز می شود. بعد، تعداد واحدهای فروخته شده، قیمتی که آنها فروخته شده اند و هر گونه هزینه های قابل اجرا یا کمیسیون ها را مشخص کنید. این تنظیمات به شما اجازه می دهد تا سود یا زیان حاصل از فروش را ردیابی کنید.

stars icon Ask AI
info icon

با گذشت زمان و افزایش فروش های جردن، چه آنها سهام باشند یا رمز ارز، این برگه یک رکورد واضح ارائه می دهد. این به او یک نمای کلی از معاملاتش می دهد، کمک می کند تا موفقیت تصمیمات فروش خود را درک و ردیابی کند. نمودارهایی نیز در این بخش وجود دارد که می توانند سود یا زیان را بر اساس امنیت نشان دهند، یک نمایش تصویری از معاملات موفق و کمتر موفق ارائه می دهد. هنگامی که تمام جزئیات در برگه Investment و Sales ledger وارد شده باشد، برگه 'Portfolio' آماده ردیابی وضعیت سرمایه گذاری فعلی خواهد بود.

stars icon Ask AI
info icon
resource image
gkdrbegcty[EDQ]]

Portfolio

برگه 'Portfolio' را مانند یک نمای کلی از سرمایه گذاری های شما در نظر بگیرید، مانند اینکه جردن یک قدم عقب بردارد تا چشم انداز گسترده تری از تلاش های مالی خود را ارزیابی کند. برگه 'Portfolio' به طور پویا داده هایی را که شما در هر دو برگه 'Investment' و 'Sales' ledger وارد کرده اید بازتاب می دهد. یک خرید را ثبت کنید، و آن امنیت بخشی از لیست دارایی های شما می شود. به همین ترتیب، یک فروش را ثبت کنید، و مقدار مربوطه به طور خودکار از پورتفولیوی شما کسر می شود.

stars icon Ask AI
info icon

برای مثال، با اینکه ما خرید 500 واحد از سهام Alphabet Inc. (GOOG) برای جردن ثبت کردیم، اما حالا پورتفولیو فقط 250 واحد را به دلیل فروش قبلی نگه داشته است. علاوه بر این، شما همچنین جزئیات دارایی های خود را خواهید داشت:

 • انواع اوراق بهاداری که متعلق به شما هستند؛
 • تعداد واحدها برای هر یک؛
 • میانگین هزینه هر واحد؛
 • ارزش بازار فعلی.

این ارزش بازار بر اساس داده های واقعی–زمان محاسبه می شود، اطمینان حاصل می کند که شما نمای کنونی از ارزش دارایی خود را دارید. این برگه همچنین ارزش کل هر اوراق بهاداری متعلق به شما، مقدار سرمایه گذاری شده و سودها (یا زیان ها) برای هر سرمایه گذاری را تخمین می زند. علاوه بر این، نمودار کوچکی وجود دارد که تغییر در ارزش هر اوراق بهاداری طی سال گذشته را نشان می دهد.

stars icon Ask AI
info icon
resource image
8g3glj11sx[EDQ]]

این برگه همچنین نمایش واضحی از عملکرد هر سرمایه گذاری ارائه می دهد و سرمایه گذاری هایی که عملکرد ضعیف یا برتری دارند را برجسته می کند. همچنین، در بالا، 'بررسی کلی پورتفولیوی عمر' نمودارهایی را ارائه می دهد که توزیع پورتفولیوی شما را بر اساس نوع اوراق بهاداری و بخش های سرمایه گذاری شده نشان می دهد. همچنین عملکرد را بر اساس صنعت شکسته و بازده کلی را بر روی پورتفولیوی فعلی شما نشان می دهد.

stars icon Ask AI
info icon

از این برگه به عنوان یک داشبورد لحظه ای برای عملکرد و تنوع پورتفولیوی خود استفاده کنید. ما در یک ثانیه به آن خواهیم پرداخت. اما، در اینجا، شما می توانید سلامت سرمایه گذاری های خود را نظارت کنید و مناطقی را که ممکن است نیاز به بررسی نزدیک تر داشته باشند شناسایی کنید.مرکزیت داده ها از 'سرمایه گذاری' و 'فروش' در این برگه، درک فعلی شما و پروفایل پورتفولیو را آسان تر می کند. همچنین در حین سفر مالی خود، ضروری است که بدانید چگونه می توانید پیشرو باشید و در مورد فرصت های سرمایه گذاری آینده برای خرید و فروش اطلاعات داشته باشید. اگر می خواهید پورتفولیو و بازدهی خود را بهینه کنید - در اینجاست که برگه 'Watchlist' وارد می شود.

stars icon Ask AI
info icon

Watchlist

لیست پیگیری ابزار حیاتی برای سرمایه گذاران است. چه شما مثل Jordan یک حرفه ای با تجربه باشید یا یک سرمایه گذار تازه کار، این برگه فضای سازمان یافته ای را برای پیگیری اوراق بهاداری که برای سرمایه گذاری های آینده در نظر گرفته اید، فراهم می کند.

برای مثال، فرض کنید Jordan شنیده است که احتمال افزایش قیمت Tesla (TSLA) وجود دارد. او می تواند به سرعت آن را به لیست پیگیری خود اضافه کند. برای این کار، نام امنیت را در جدول وارد کنید و اگر لازم است، همان مراحل قبلی را برای قالب بندی فیلد به عنوان نوع داده 'سهام' دنبال کنید. با انجام این کار، الگو داده های واقعی زمان را در مورد Tesla پر می کند، قیمت بازار فعلی آن، بالاترین/پایین ترین 52 هفته و روند عملکرد گذشته را ارائه می دهد. این برگه بنابراین یک بررسی مختصر از موقعیت امنیت در بازار را فراهم می کند.

stars icon Ask AI
info icon

برگه 'Watchlist' همچنین بخش 'عملکرد تاریخی' را نیز دارد. شما می توانید یک امنیت را از لیست پیگیری خود انتخاب کنید، یک دوره خاص را تعریف کنید و نوع فاصله زمانی را انتخاب کنید (یعنی روزانه، هفتگی یا ماهانه).الگو سپس نمودار پویایی را تولید می کند که عملکرد امنیتی را در طول بازه زمانی انتخاب شده ردیابی می کند.

stars icon Ask AI
info icon

با حفظ چنین لیستی، جردن - یا شما - می تواند، در یک نگاه، تصمیم بگیرد که چه زمانی برای سرمایه گذاری جدید ورود کند یا کی باید منتظر بماند. این رویکرد فعال اطمینان می دهد که سرمایه گذاران همیشه آماده هستند تا فرصت ها را همانطور که ارائه می شوند، به دست بگیرند.

resource image
dd6fvu1jrs[EDQ]]
resource image
oanl5lcx1i[EDQ]]

حالا، ما هر مرحله از فرآیند سرمایه گذاری را پوشش داده ایم: خرید، فروش، مدیریت پورتفولیو و لیست نظارت بر فرصت های سرمایه گذاری. این الگو تمام این اطلاعات را در یک داشبورد کامل مرکزی می کند تا به شما کمک کند عملکرد پورتفولیو خود را ردیابی و نظارت کنید در حالی که امکانات ممکن را مطالعه و برای رشد آینده استراتژی می کنید.

stars icon Ask AI
info icon

داشبورد

زبانه 'داشبورد' داده ها را از بخش های دیگر ترکیب می کند تا یک دیدگاه سطح بالا در مورد عملکرد پورتفولیو شما ارائه دهد و پیچیدگی اعداد را بسیار قابل مدیریت تر می کند.

بخش مرور کلی نمایشگاهی روشن از موقعیت مالی شما ارائه می دهد، جزئیات کل ارزش دارایی های شما، کل سرمایه گذاری شده و بازده های بعدی - هم در دلار و هم به صورت درصد. علاوه بر این، نشان می دهد که دارایی های شما چگونه از نظر ارزش و بازدهی که انباشته اند، توزیع شده اند.این بخش در واقع بررسی سلامت مالی شما است، که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری‌های شما چگونه عمل کرده‌اند و در حال حاضر در کجا قرار دارند.

stars icon Ask AI
info icon
resource image
fki5h195c4[EDQ]]

بخش بعدی، عملکرد پورتفولیو، به جزئیات بازدهی شما می‌پردازد. با نمودارهای میله‌ای که بر اساس 'امنیت'، 'بخش' و 'نوع امنیت' تفکیک شده‌اند، شما نمایش دقیقی از عملکرد هر بخش یا امنیت را می‌بینید. این نمایش می‌دهد که سود از کجا می‌آید و کدام صنایع یا امنیت‌ها بازیکنان واقعی قدرت هستند.

resource image
j18ncl96z3[EDQ]]

سپس، شما با تجزیه و تحلیل جامع امنیت‌های فردی در بخش 'جزئیات پورتفولیو' روبرو خواهید شد. یک امنیت را از پورتفولیوی خود انتخاب کنید و داشبورد همه چیز را از تعداد واحدهای نگهداری شده، ارزش کل و درصد بازده تا داده‌های قیمت فعلی و تاریخی نشان می‌دهد. این بخش تشریح دقیقی از امنیت شما است، اطلاعاتی را در مورد گذشته، حال و آینده احتمالی آن فراهم می‌کند.

stars icon Ask AI
info icon
resource image
e23mcf4nqo[EDQ]]

در نهایت، بخش عملکرد تاریخی جایی است که گذشته با حال ملاقات می‌کند. با نمودارهای خطی که ارزش نزدیک و تغییر در ارزش درصدی را نشان می‌دهند، شما می‌توانید نحوه روند یک امنیت خاص یا کل پورتفولیوی خود را در طول یک دوره ردیابی کنید.

resource image
upebdfha7u[EDQ]]

علاوه بر این، مقایسه عملکرد با معیارها، مانند SPDR S&P 500 ETF، می تواند دیدگاهی را در مورد چگونگی عملکرد سرمایه گذاری های شما در مقابل شاخص های بازار گسترده تر ارائه دهد تا مطمئن شوید که در مسیر اهداف مالی خود هستید.

این بخش قابل سفارشی سازی است و به شما اجازه می دهد تا امنیت، دوره و نوع فاصله - چه روزانه، هفتگی یا ماهانه - را برای نظارت انتخاب کنید. علاوه بر این، شما انعطاف پذیری دارید تا معیارهای مقایسه را اضافه یا حذف کنید. برای ایجاد این تغییرات، به زبانه 'Fields' بروید و به بخش 'historical comparison' بروید، جایی که می توانید معیارهای استفاده شده در داشبورد برای مقایسه های عملکرد را تغییر دهید.

stars icon
1 questions and answers
info icon

A total portfolio versus a benchmark index comparison is a method used by investors to measure the performance of their investments. The total portfolio represents all the investments held by an investor, while the benchmark index is a standard against which the performance of these investments is compared.

For example, if you have a portfolio of stocks, you might compare its performance to a benchmark index like the S&P 500. If your portfolio's return is higher than the S&P 500, it means your investments are performing well.

However, it's important to choose a benchmark index that closely aligns with your investment strategy. For instance, if your portfolio is heavily invested in technology stocks, the NASDAQ might be a more appropriate benchmark.

Remember, the goal is not necessarily to beat the benchmark but to understand how your investments are performing in the context of the broader market.

stars icon Ask AI
info icon

داشبورد فقط اعداد و نمودارها نیست؛ این یک روایت از سفر مالی شما و سرمایه گذاری در پورتفولیو است. هر بخش یک فصل است و هر نقطه داده یک داستان است، که به شما کمک می کند تصمیمات آگاهانه ای برای آینده اقتصادی پررونق بگیرید.

نتیجه گیری

هر سرمایه گذار می تواند از رویکرد ساختارمند و سیستماتیک به مدیریت پورتفولیو بهره مند شود. با الگوی صفحه گسترده ردیاب نمونه کار ما، دنیای پیچیده سرمایه گذاری کمی ساده تر می شود. بنابراین، چه شما یک سرمایه گذار با تجربه باشید یا فقط در حال شروع، به یاد داشته باشید که به طور هوشمندانه سرمایه گذاری کنید، با دقت پیگیری کنید و همیشه آگاه باشید. ما علاقه مند به شنیدن تجربیات شما در بخش نظرات هستیم. و به یاد داشته باشید، این الگو برای دانلود در دسترس است.به ما بگویید که چه فکر می کنید و چه می خواهید بعد ببینید - سرمایه گذاری خوشحال!

stars icon Ask AI
info icon

Download and customize this and 500+ other business templates

Start here ⬇️

Voila! You can now download this Spreadsheet

Download