resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview

Explainer

Preview

خلاصه

آندراس ایستوان گروف از هولوکاست جان سالم به در برد، از مجارستان کمونیستی فرار کرد و به عنوان آندی گروو به آمریکا آمد. او به سختی انگلیسی صحبت می کرد و پول کمتری داشت. پس از اینکه او به شرکت اینتل پیوست، او نقش رهبری در جابجایی سازمان از چیپ های حافظه به میکروپروسسورها را بر عهده داشت. چگونه اینتل تحت رهبری یک مرد از 1.9 میلیارد دلار درآمد به 26 میلیارد دلار رشد کرد؟ چگونه می توانید تیم های خود را در مسیر درست نگه دارید در حالی که کارمندان را تشویق می کنید تا حتی در زمانهای بحرانی کاملاً مشارکت کنند؟

stars icon Ask AI
info icon

پاسخ به هر دو از طریق چارچوب اهداف و نتایج کلیدی (بخش 3) است. این ابزار که در اینتل آغاز شد و در گوگل به کمال رسید، به تیم ها و سازمان ها داده های به موقع و بسیار مرتبطی را برای پیگیری پیشرفت خود در راستای اهداف کلیدی ارائه می دهد.

نتیجه

پس از اینکه چه ابزارهایی را باید یاد بگیرید تا فرآیندی را پیاده سازی کنید که به بنیانگذار گوگل، لری پیج، کمک کرد تا شرکت را به رشد 10 برابر، بسیاری از بارها رهبری کند؟ ما در مورد سطوح OKR، OKR های خیالی در مقابل عملیاتی، چگونگی استفاده از داشبورد OKR و امتیازات سالانه OKR پوشش خواهیم داد. فراموش نکنید، شما می توانید ابزارهایی که در این ویدیو معرفی شده اند را دانلود کنید و آنها را با لینک در توضیحات به نیازهای خود سفارشی کنید.

stars icon Ask AI
info icon

OKR ها ممکن است در نظریه آسان به نظر برسند، اما سازمان ها کارگاه های کامل تیمی را به این موضوع اختصاص می دهند.ما در حال توضیح این هستیم که چگونه چارچوب OKR کار می کند و سازمان هایی مانند Google، Intel، Adobe و بنیاد Gates چگونه از OKRs برای تمرکز بر تلاش، ارتقاء ارتباط بین تیمی و ساخت عملکرد بالاتر کارمندان برای دستیابی به اهداف خود استفاده می کنند.

stars icon Ask AI
info icon

برجسته کردن ابزار

سطوح OKR

Grove بر اساس سیستم مدیریت بر اساس اهداف Peter Drucker چارچوب OKR را ایجاد کرد. در شغل قبلی او، ارزش اجرا در مقابل تخصص را درک کرد، بنابراین او سیستم مدیریت کلاسیک را برای اجازه دادن به کارگران برای تعیین اهداف خود و ارزیابی بر اساس اجرای آنها برگرداند. در حالی که Andy Grove OKRs را اختراع کرد، اما تا زمانی که John Doerr در سال 1999 سیستم را به Google معرفی کرد، واقعاً محبوب شد. Doerr بعداً کتاب آنچه مهم است را اندازه گیری کنید در مورد این موضوع نوشت، جایی که او همچنین تفصیل داد که چگونه Intuit با فرهنگ شفافی که امکان اتصال بازتر را از طریق چارچوب OKR فراهم کرد، از یک سری تهدیدات رقابتی جان سالم به در برد.

stars icon Ask AI
info icon

قبل از اینکه رئیس اطلاعات Atticus Tysen OKRs را به بخش IT 600 نفری خود معرفی کرد، Intuit مشغول چرخش در چندین جهت به طور همزمان بود که به ابر می رفت. Tysen گفت که موفقیت کلیدی Intuit این بود که تمام OKRs در سراسر شرکت قابل مشاهده بودند. OKRs شرکت را در بخش IT دور افتاده شرکت متمرکز کرد و آن را به صورت افقی در تیم ها باز کرد.

stars icon Ask AI
info icon
resource image

این بخصوص در دوران ابری مفید بود تا تیم داده و تجزیه و تحلیل از ابتدا ببیند که تیم سیستم های مالی چه چیزی را در نظر دارد. تیم ها اهداف خود را به صورت زمان واقعی به یکدیگر متصل کردند، بجای اینکه بعد از واقعه این کار را انجام دهند، که تایسن گفت این تغییر دریایی از روش تاریخی آنها برای انجام کارها بود. برای کسانی که خارج از دفتر مرکزی کار می کردند، OKRs راز آنچه در دفتر مرکزی در حال اتفاق افتادن بود را پایان داد، شرکت را متحدتر کرد. هنگامی که یک پروژه جدید برای بحث برخاست، همه از این سوال پرسیدند که چگونه با الگوی OKR منطبق است.

stars icon Ask AI
info icon

OKRs در ساختار سطح پرامید قرار دارند. در بالا مدیریت ارشد و اهداف و نتایج کلیدی آنها هستند. همانطور که می بینید، برای هر هدف، شما چند نتیجه کلیدی دارید. به عنوان مثال، اگر هدف ایجاد درآمد از خبرنامه ها باشد، یک نتیجه کلیدی می تواند افزایش نرخ کلیک باشد، در حالی که دیگری می تواند حامیان اضافی در هر خبرنامه باشد. تیم های زیر مدیریت بالا نیز اهداف و نتایج کلیدی خود را دارند. (اسلاید 11)

stars icon Ask AI
info icon

ثبت ریسک

حالا که شما تمام مؤلفه های مشارکت کننده یک برند را با تیم خود برقرار کرده اید، باید یک حسابرسی انجام دهید تا متوجه شوید که در حال حاضر کجایید. OKRs برای هماهنگی تیم و اولویت بندی وظیفه هر ذینفع به گونه ای است که شفافیت را در سراسر سلسله مراتب ایجاد می کند. همه در تیم می دانند که مسئولیت ها و انتظارات آنها چیست و هر تیم چگونه موفقیت خود را اندازه گیری می کند.برای اطمینان از تنظیم درست OKRs شرکت خود، ما همچنین یک چک لیست OKR برای کمک به شما داریم. مدیران اجرایی می توانند از چک لیست طراحی پیروی کنند زمانی که یک OKR اولیه ایجاد می کنند، در حالی که چک لیست عملیاتی می تواند برای بررسی های OKR استفاده شود. (اسلاید 8)

stars icon Ask AI
info icon
resource image

OKRS هدفمند در مقابل عملیاتی

حالا بیشتر ذینفعان باید آگاه باشند که 70٪ پیشرفت به سوی یک هدف باید در حال حاضر نتیجه چشمگیری باشد. این برای این است که OKRs برای بودن بیشتر هدفمند از KPIs طراحی شده است. به ستارگان شلیک کنید و سپس روی ماه فرود آید. در Google، Page از اعضای تیم انتظار داشت که محصولات و خدماتی را ایجاد کنند که ده برابر بهتر از رقابت باشند. این به معنی بهبود سیستم های موجود نیست بلکه آنها را دوباره اختراع کنید. OKRs هدفمند در 60 تا 70٪ دستیابی تنظیم شده اند، بنابراین انتظار می رود عملکرد حداقل 30٪ از زمان کوتاه شود.

stars icon Ask AI
info icon

Google OKRs خود را به دو دسته تقسیم کرد: اهداف عملیاتی، که به انتشار محصول، استخدام و معیارهای مرتبط با مشتری مرتبط هستند، و اهداف هدفمند، که ایده های بزرگتر، ریسک بالاتری که در بالا ذکر شده اند. هر دو آستانه های متفاوتی برای موفقیت دارند. اهداف عملیاتی باید در یک بازه زمانی مشخص 100٪ برآورده شوند و هر امتیازی زیر 100٪ به عنوان شکست تلقی می شود. اهداف هدفمند معمولاً با نرخ تکمیل 60 تا 70٪ تنظیم می شوند تا کارمندان را تشویق کند به بالا هدف بگیرند.این موضوع بر چهار قدرت فوق العاده OKR تکیه می کند - آنها فقط می توانند توسط یک سازمان شفاف و متصل که تمرکز و تعهد دارد و پیشرفت را به سوی هدف ردیابی می کند، برآورده شوند.

stars icon Ask AI
info icon
resource image

در عمل، OKR ها تا یک سوم یا کمتر از ارزیابی های عملکرد در Google را تشکیل می دادند. مهمتر از این، بازخورد از تیم های متقاطع و متناسب بود. جلسات یک به یک با مدیران امکان تعیین هدف و بازتاب، به روزرسانی های پیشرفت در حال انجام، مربیگری دو طرفه و بازبینی عملکرد با لمس سبک را فراهم می کرد. برای بازبینی های خود، یک نوار پیشرفت در پایین اسلاید می تواند پیشرفت انجام شده در فصل ها یا در بین تیم ها و ذینفعان را ردیابی کند. (اسلاید 12)

stars icon Ask AI
info icon

داشبورد OKR

OKR ها یک فرهنگ مسئولیت پذیر، شفاف و مبتنی بر دیدگاه را ایجاد می کنند. کتابچه قوانین OKR به ذینفعان می گوید که چه کاری را می توانند انجام دهند یا ندهند، اما فرهنگ سازمان به مردم می گوید که چه کاری باید انجام دهند.

در خیریه، ذینفعان اغلب ماموریت، که جهت دار است، را با هدف، که مجموعه ای از مراحل ملموس برای مشارکت در آن است تا بدانید چگونه قرار است به آنجا برسید، اشتباه می گیرند. در زمان راه اندازی در سال 2000، بنیاد Gates یک استارتاپ 20 میلیارد دلاری بود. در طی دو سال به نقطه ای رسید که نیاز به یک شکل ساختارمندتر از تعیین هدف داشت. بنیاد OKR ها را با بررسی های اعطای بودجه اجرا کرد، که به تیم اجازه داد تا قضاوت کند که آیا یک پیشنهاد اهداف واضحی دارد و با اهداف بنیاد منطبق است.برای مثال، بنیاد یک هدف بلندپروازانه برای از بین بردن بیماری کرم گینه تعیین کرد، سپس نتایج کلیدی فصلی و سالانه را برای اثبات پیشرفت در برابر هدف تعیین کرد. پس از یک سری از کمک های مالی از بنیاد، برنامه ها موارد بیماری کرم گینه را از 75,000 در سال 2000 به تنها 22 در سال 2015 کاهش داده اند.

stars icon Ask AI
info icon

برای بررسی مداوم OKRs خود، مدیران اجرایی باید به صورت ماهانه یا حتی هفتگی بررسی کنند. برای بررسی های ماهانه که شفافیت در سطح تیم را فراهم می کند، از یک نمایشگاه سنتی داشبورد برای ردیابی مؤلفه های مهم ترین سازمان خود استفاده کنید، چه این شامل اعداد تیم فروش، معیارهای خاص تیم در مقابل معیارهای سراسری شرکت، یا نرخ تکمیل نسبت به هدف مورد سؤال باشد. (اسلاید 26)

stars icon Ask AI
info icon
resource image

یک نمایشگاه عملکرد تیم می تواند به عنوان یک داشبورد برای جلسات با تمرکز بر OKRs عملی در مقابل آرمانی استفاده شود. این OKRs سپس می توانند در سراسر اعضای تیم فردی ردیابی شوند.(اسلاید 27)

resource image

برای ردیابی دقیق ترین در یک هفته به هفته، از یک تجزیه و تحلیل استفاده کنید که چندین هدف را با نتایج کلیدی ذکر شده در زیر ردیابی می کند. این شامل وضعیت، اولویت، و زمانبندی برای تکمیل هر نتیجه است.(اسلاید 28)

stars icon Ask AI
info icon

تابلو امتیازات سالانه OKR

برای برداشتن کامل از OKRs، بازخورد برای مدیریت عملکرد مداوم حیاتی است.OKRها برای شناخت مداوم از مدیران و همکاران مرتبط با اهداف و استراتژی های شرکت عالی هستند و می توانند بازبینی سالانه را جایگزین کنند. به عنوان مثال، مطالعات نشان داده است که افرادی که اهداف خود را ثبت کردند و گزارش هفتگی پیشرفت خود را به یک دوست فرستادند، 43٪ بیشتر از اهداف خود را به دست آوردند نسبت به کسانی که فقط در مورد اهداف خود فکر می کردند.

stars icon Ask AI
info icon

Adobe کشف کرد که بازبینی های سالانه به شرکت 80,000 ساعت مدیریت در سال هزینه می کرد و آنها را به نفع مدیریت عملکرد مداوم در سال 2012 رها کرد. با ترکیب اهداف فصلی و ردیابی ساخته شده OKRها، Adobe از گفتگوها، بازخورد و شناخت برای بالا بردن دستاورد همه استفاده می کند.

resource image

مدیران، کارمندان و همکاران در چندین گفتگوی بررسی در سال شرکت کردند که تمرکز آنها بر روی OKRهای فصلی، بازخورد و توسعه حرفه ای است. نتیجه؟ کارمندان بیشتری که می خواهند با شرکت بمانند. برای گزارشات سالانه و فصلی OKR، این تابلوی امتیاز سالانه می تواند برای بازبینی های داخلی تیم یا بازبینی عملکرد فردی استفاده شود.(اسلاید 29)

stars icon Ask AI
info icon