resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview

Download and customize this and 500+ other business templates

Start here ⬇️

Voila! You can now download this Spreadsheet

Download

Explainer

Preview

خلاصه

نیاز به بودجه ای دارید که تمام خانواده بتوانند به آن پایبند باشند؟ از برنامه ریزی بودجه خانوادگی صفحه اصلی قابل تنظیم کامل برای تعیین هدف پس انداز سالانه و ردیابی تمام معاملات یک ساله نسبت به آن استفاده کنید. یک داشبورد خلاصه تعیین می کند که آیا عادت های خرج کردن در مسیر درست هستند یا تا به حال برای دستیابی به هدف سالانه خارج از مسیر بوده اند (و به چه میزان). یک سری زمانی ماهانه پس انداز خالص را نسبت به پس انداز برنامه ریزی شده ماه به ماه ردیابی می کند. و نمودارهای دایره ای هزینه ها را بر اساس دسته بندی ها، اعضای خانواده و "خوشایند داشتن" یا "باید داشت." با تمام ابزارهایی که برای ارزیابی هزینه ها ماه به ماه وجود دارد، تمام خانواده می توانند یاد بگیرند چگونه بر اساس یک برنامه بودجه بریزند و به آن برسند. در زیر، ما به تفصیل توضیح می دهیم که چرا واقعاً می خواهید مهارت بودجه برداری را با خانواده خود به اشتراک بگذارید، اما اگر می خواهید مستقیماً به توضیح ابزار بروید، همین حالا این کار را انجام دهید.

stars icon Ask AI
info icon

resource image

چگونه ثروتمندترین خانواده جهان ورشکست شد؟

دو کلمه: بدون بودجه. کورنلیوس "کمودور" وندربیلت در سال 1810 مبلغ 100 دلار از مادرش قرض گرفت، که امروز برابر با حدود 2400 دلار است. با آن، او یک امپراطوری کشتی بخار و راه آهن را ساخت که تا سال 1877 به یک فرصت 100 میلیون دلاری تبدیل شد، او را یکی از مردان ثروتمند آمریکا کرد با دارایی خالص بیش از 200 میلیارد دلار در اصطلاحات امروز. شش نسل بعد، خانواده او همه چیز را از دست داد.در زیر، ما توضیح می دهیم که چگونه خانواده وندربیلت تبدیل به ثروتمندترین خانواده در ایالات متحده شدند، چگونه آنها در شش نسل میلیون ها دلار خرج کردند و چگونه خانواده شما می تواند با استفاده از برنامه ریزی بودجه که ما برای شروع ایجاد کرده ایم، از سرنوشت مشابهی جلوگیری کند. اگر می خواهید مستقیماً به ابزار صفحه گسترده بروید، به بخش توضیحات در زیر بروید.

stars icon Ask AI
info icon

مهاجر هلندی با پرورش صرفه جویانه، کامودور یاد گرفت هر گونه درآمد قابل استفاده را صرفه جویی کند. مادر کامودور، فیبی، حتی وقتی نقره خود را برای سودآوری قرض می داد، بهره می گرفت. آیا به وام 100 دلاری یاد می کنید؟ "کامودور" این چک اول را برای خرید قایق از والدین خود استفاده کرد، سپس آن را به یک کسب و کار تبدیل کرد که کالا و مسافران را از منهتن و استاتن آیلند حمل می کرد.

stars icon Ask AI
info icon

او به حدی موفق بود که تا سال 1817، قرارداد دولتی برای حمل تجهیزات نظامی از طریق بندر نیویورک در سال 1812 به دست آورد. کامودور از قیمت گذاری رقابتی برای کاهش قیمت رقبا به حدی استفاده می کرد که آنها مجبور بودند تسلیم شوند یا او را خریداری کنند. سپس او پول نقد را صرفه جویی کرد و آن را برای کسب بهره یا سرمایه گذاری در سرمایه سخت مانند قایق های بیشتر یا املاک و مستغلات قرض می داد. بین دهه های 1820 و 1850، او ناوگان بخار خود را ساخت، کشتی های خود را ساخت و حتی کانال خود را برای حمل مسافران و پست از نیویورک به کالیفرنیا در طول تب طلا ساخت. یک کارمند سابق گفت: "او هرگز بدهی نداشت و هرگز چیزی را به اعتبار نخرید. او تقریباً به حد افراط صرفه جویی می کرد." این نقل قول قطعاً نسل های بعدی او را متعجب کرد.

تا سال 1964، کمودور کلاه کاپیتان خود را با کلاه راه آهن تعویض کرد و سهم های کنترلی در دو راه آهن مستقر در نیویورک را به دست آورد. تا سال 1967، او کنترل تمام راه آهن ها بین نیویورک و بوفالو را در دست داشت. در اوج خود، شرکت او نیویورک سنترال دومین راه آهن بزرگ در ایالات متحده بود، با 11,000 مایل ریل در 11 ایالت و دو استان در کانادا. وقتی کمودور در سال 1877 درگذشت، گزارش شد که 100 میلیون دلار در بانک داشت، که امروز 233 میلیارد دلار ارزش دارد. ما در حال صحبت درباره ثروت مقیاس بزوس و ماسک هستیم. استراتژی بودجه کمودور این بود: هزینه های صرفه جویانه، بنابراین درآمد همیشه بیشتر از هزینه ها بود، و صرفه جویی ها در درآمد بیشتر سرمایه گذاری شد یا به عنوان پول نقد ذخیره شد.

stars icon Ask AI
info icon

می توان گفت کمودور بودجه بندی خانوادگی نهایی بود، زیرا فقط نیم میلیون دلار به هر یک از وارثان خود گذاشت ... به جز یکی. ویلیام "بیلی' وندربیلت بیشترین سهم ارث را با 95 میلیون دلار به ارث برد. کمودور به بیلی هشدار داد، "هر احمقی می تواند ثروتی ایجاد کند - نگه داشتن آن نیاز به مغز مردی دارد." بیلی این نصیحت را جدی گرفت و ثروت خانوادگی را به بیش از 200 میلیون دلار با سهم کنترلی 87٪ خود در نیویورک سنترال دو برابر کرد. تا زمانی که او درگذشت، این سهم تقسیم و بین دو پسر تقسیم شد. اولین، کورنلیوس "2"، پس از فقط هفت سال مدیریت راه آهن درگذشت. دومین، ویلیام "2"، تصمیم گرفت زود بازنشسته شود.اینجاست که ثروت از ریل خروج کرد... با هدف شوخی.

stars icon Ask AI
info icon

ویلیام وندربیلت پول خود را صرف قایق‌های بادبانی، اسب‌های اصیل، مجموعه هنری گسترده و ده عمارت در خیابان پنجم منهتن کرد. همچنین یک ملک 146 هکتاری که توسط برادر دیگر وندربیلت ساخته شده بود، خانه تابستانی در رود آیلند و سپس خیریه. ویلیام صدها هزار دلار به YMCA، دانشگاه کلمبیا، "دانشگاه وندربیلت خود" و "کلینیک وندربیلت" داد و یک میلیون دلار به خانه‌های چند طبقه در نیویورک اهدا کرد. صرفه‌جویی‌های خالص وندربیلت به صفر دلار رسید تا پایان دوران ویلیام، و ثروت را در مقدار 200 میلیون دلار ساکت نگه داشت. همانطور که ویلیام گفت، "ثروت به ارث رسیده یک مانع واقعی برای خوشبختی است." سپس برادران "رجی" وندربیلت، که پدربزرگ مجری CNN اندرسون کوپر بود، و "نیلی" وندربیلت، که نبود پدربزرگ رپر معروف نلی، آمدند.

هر دو برادر برای حفظ سبک زندگی جامعه بالادستی دهه 20، هزینه زیادی کردند و این مقدار کاهش یافته بین فرزندان بیشتری در اوایل دهه 1900 توزیع شد. این همه اتفاق افتاد درست هنگامی که راه‌آهن کمتر به عنوان منبع حمل و نقل مهم مورد استفاده قرار می‌گرفت - به معنی کمتر درآمد وارد شدن. خانواده سعی کرد این درآمد از دست رفته را با فروش سهام نیویورک سنترال به سایر راه‌آهن‌ها جبران کند.پس از دو ادغام ناموفق که فقط یک شرکت بزرگتر در حال شکست ساخت. کسب و کار خانوادگی در نهایت در سال 1970 ورشکستگی اعلام کرد و یک سال بعد، کاملاً توسط Amtrak کنترل شد. و امروز؟ همانطور که نوه بزرگ بزرگ بزرگ Commodore، Anderson Cooper، در سال 2014 گفت: "... هیچ صندوق اعتمادی وجود ندارد." از طریق چندین نسل، خانواده Vanderbilt نتوانست استراتژی های بودجه بندی تاکتیکی که ثروت اصلی آنها را به دست آورد را منتقل کند.

stars icon Ask AI
info icon

برای جلوگیری از سرنوشت مشابه برای خانواده خود، می توانید از جدول برنامه ریزی بودجه خانوادگی که ما ایجاد کرده ایم برای ردیابی هزینه های خود، تعیین یک هدف پس انداز، و پایبندی به آن استفاده کنید. در زیر، نشان می دهیم چگونه از الگوی ما برای انجام دقیقاً همین کار استفاده کنید. و برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه روانشناسی و پول چگونه با هم درهم تنیده اند، خلاصه کتاب ما را در The Psychology of Money توسط Morgan Housel بررسی کنید.

stars icon Ask AI
info icon

Download and customize this and 500+ other business templates

Start here ⬇️

Voila! You can now download this Spreadsheet

Download

توضیح دهنده

تعیین یک هدف سالانه

برای مدیریت بودجه خود، باید دو چیز را بدانید: درآمد ماهانه شما و هزینه های ماهانه شما. با این ورودی ها و خروجی ها، می توانید به راحتی پول خود را مدیریت کنید. یک چارچوب مفید که بیشتر مدیران پول توصیه می کنند این است که قاعده 50/30/20 را دنبال کنید: 50٪ درآمد شما باید به نیازهای شما، یعنی نیازهای شما برود. 30٪ باید به نیازهای خوشایند شما، همچنین به عنوان خواسته های شما شناخته شود. و 20٪ باید به پس انداز شما برود، چه این پس انداز برای بازنشستگی باشد یا پرداخت بدهی.برنامه ریزی بودجه ما به تمام اعضای خانواده اجازه می دهد تا مالی خود را از ماه به ماه ردیابی و تجزیه و تحلیل کنند و هر معامله را بر اساس دسته بندی، کسی که معامله را انجام داده و آیا آن یک نیاز یا خوشایند بوده است، جزئیات می دهد. داشبورد تمام این معاملات را در برابر یک هدف سالانه که شما تعیین می کنید، بررسی می کند تا مشخص شود آیا شما در مسیر هستید یا خارج از مسیر و به چه میزان.

stars icon Ask AI
info icon
resource image

معاملات خود را ردیابی کنید

این برگه معاملات برای هر معامله از حساب بانکی شما حساب می کند. تاریخ شروع بودجه خود، موجودی اولیه در حساب بانکی شما و موجودی هدفی که قصد دارید در یک سال به آن برسید را وارد کنید. اگر شما چندین حساب بانکی با موجودی های مختلف دارید، مانند حساب جاری و حساب پس انداز، آنها را با هم جمع کنید تا موجودی اولیه کلی شما شود. این کمک می کند تا نیاز به حساب کردن انتقالات بین حساب ها را از بین ببرد. سپس، معاملات خود را در زیر وارد کنید.

stars icon Ask AI
info icon
resource image

یک ستون "توضیحات" به شما اجازه می دهد تا برای جزئیات بیشتر یادداشت بنویسید. به عنوان مثال، اگر می خواهید انتقالات از حساب جاری به حساب پس انداز را شمارش کنید، آنها را به عنوان "درآمد" اضافه کنید و سپس یک یادداشت بنویسید که توضیح دهد این یک انتقال است.

هزینه‌ها را بر اساس دسته بندی تحلیل کنید

قالب ما به شما اجازه می‌دهد تا هر تراکنش را در حساب بانکی خود وارد کنید و آن را بر اساس نوع تراکنش، دسته بندی هزینه (یا درآمد) و زیر دسته، فردی که تراکنش را انجام داده و اینکه آیا آن یک نیاز ضروری بود یا خوشایند از فیلدهای کشویی دسته بندی کنید. شاید بخواهید مقادیر اضافی به فیلدهای کشویی قالب اضافه کنید یا آنها را ویرایش کنید. برای تنظیم دسته بندی‌ها برای مناسب‌ترین هزینه‌های خود یا اضافه کردن موارد جدید، مانند اعضای اضافی خانواده، از زبانه Fields استفاده کنید. می‌دانید، در صورتی که بخواهید یک وارث دیگر برای تقسیم ثروت خود پس از "بیش از حد ثروتمند شدن" داشته باشید.

stars icon Ask AI
info icon
resource image

بودجه خود را مدیریت کنید

هنگامی که تمام داده‌های شما وارد شده است، به داشبورد خلاصه بروید تا به سرعت بفهمید آیا شما در مسیر درست هستید یا از مسیر سالانه خود خارج شده‌اید. نشانگر ردیاب می‌گوید که آیا شما در مسیر درست برای رسیدن به هدف سالانه خود هستید یا خیر و اینکه چقدر. ردیاب هدف به شما می‌گوید چقدر باید صرفه جویی کنید تا به هدف خود برسید و چقدر زمان خواهد برد. سپس، درآمد و هزینه‌های ماهانه خود را مشاهده کنید، آیا هدف ماهانه خود را برآورده کرده‌اید یا خیر و چقدر بیشتر یا کمتر هستید.

stars icon Ask AI
info icon
resource image

با برنامه ریزی بودجه خانوادگی، شما همچنین می‌توانید هزینه‌ها را بر اساس دسته بندی، بر اساس فرد و بر اساس نیاز یا خوشایند برای هر ماه، و همچنین برای کل سال مشاهده کنید.اگر بودجه شما بیش از حد است، این نمودارهای دایره ای به شما دقیقا نشان می دهند که پول شما به کجا می رود، کی مسئول است و کجا باید کاهش دهید تا بتوانید بودجه را درست تنظیم کنید.

stars icon Ask AI
info icon

با ابزارهای مناسب، می توانید بودجه خانواده خود را مانند O.G. Vanderbilts اجرا کنید. مدیریت بودجه خانواده مانند اجرای یک کسب و کار است: اگر بیشتر از آنچه دریافت می کنید هزینه کنید، ورشکسته خواهید شد. اما شما نیز باید سود تولید کنید. به عنوان یک خانواده سودده، شما اطمینان حاصل می کنید که بزرگسالان برای بازنشستگی آماده اند و کودکان برای دانشگاه، خروج از خانه خود یا انباشت تا نوه هایشان آن را تلف کنند. برای کسب ترفندهای بیشتر برای شکل دادن به "عادت" بودجه بندی، شاید بخواهید خلاصه کتاب ما را در مورد کتاب عادت‌های اتمی نوشته جیمز کلیر بررسی کنید.

stars icon Ask AI
info icon

Download and customize this and 500+ other business templates

Start here ⬇️

Voila! You can now download this Spreadsheet

Download