resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview
resource preview

Explainer

Preview

خلاصه

رقابت شما شدید است و شما نمی توانید هزینه یا عملکرد آنها را در آنچه که بهترین کار آنها است، بیشتر کنید. پس چگونه می توانید برجسته شوید؟ با استراتژی اقیانوس آبی فضای بازار بی رقابت ایجاد کنید و رقابت خود را بی ارزش کنید. استراتژی اقیانوس آبی به ساخت محصولی کمک می کند که نوآورانه، سودآور و برای رقابت شما غیر قابل لمس است.

stars icon Ask AI
info icon

برجسته های اسلاید

فرآیند تغییر اقیانوس آبی را یاد بگیرید تا از جایی که هم اکنون هستید شروع کنید، تصور کنید که کجا می توانید باشید، بفهمید چگونه می توانید به آنجا برسید و حرکت خود را انجام دهید. (اسلاید 6)

resource image

از یک نقشه خریدار برای نشان دادن چگونگی رقابت پیشنهاد اقیانوس آبی شما با تمرکز فعلی صنعت خود استفاده کنید. (اسلاید 9)

resource image

روحیه سازمان خود را از محدودیت های ارزش فراتر و به سوی نوآوری ارزش برای مشتریان خود حرکت دهید. (اسلاید 16)

resource image
stars icon Ask AI
info icon

نتیجه

قبل از فورد، بازاری برای خودروها وجود نداشت - زیرا رقابت اسب ها بود. قبل از اینکه اپل iTunes را ایجاد کند، هیچ کس تک تراک mp3 را بر روی CD ها نمی خرید. قبل از اوبر، هیچ کس دکمه ای را برای اینکه یک غریبه آنها را بردارد کلیک نمی کرد.

در حالی که "اختلال" به یک کلمه متداول تبدیل شده است، مفهوم نوآوری ارزش ماده مخفی است که توسط مورد علاقه های افسانه ای در صنایع مختلف استفاده می شود. رقابت در یک اقیانوس قرمز شلوغ و اشباع شده فقط وضعیت فعلی شما را حفظ می کند، و احتمالاً هزینه بر و بیهوده است. به جای آن، به یک اقیانوس آبی بپرید تا فضای بازار خود را با محصولاتی که نوآوری، قیمت، کارایی و هزینه را هماهنگ می کنند، ایجاد کنید.

stars icon Ask AI
info icon

کاربرد

مقدمه

استراتژی اقیانوس آبی بر اساس مطالعات موفقیت و شکست شرکت در بیش از 30 صنعت طی 10 سال مفهوم گردید. این مطالعه نشان داد که شرکت هایی که به دنبال بازارهایی با پتانسیل سود بالا و رقابت کمتر هستند، موفق ترین هستند. استراتژی اقیانوس آبی چارچوبی است برای دنبال کردن هر دو تمایز و هزینه کم برای باز کردن یک بازار جدید با تقاضای جدید. (اسلاید 2)

stars icon Ask AI
info icon
resource image

شش اصل

شش اصل استراتژی اقیانوس آبی وجود دارد، هر کدام با ابزارها و اهداف کلیدی. هر اصل با مجموعه ای از خطرات همراه است. برای مثال، استراتژی اقیانوس آبی تحت باور است که مرزها و ساختارهای صنعت می توانند بر اساس اقدامات بازیکنان درگیر بازسازی شوند. بنابراین تحت این اصل اول، بازسازی مرزهای بازار، شرکت شما ممکن است با یک "خطر جستجو" مواجه شود. "خطر جستجو" از نیاز به آموزش پایگاه مشتری خود درباره بازار جدیدی که ایجاد شده است، ناشی می شود. (اسلاید 4)

stars icon Ask AI
info icon

نوآوری ارزش

مفهوم نوآوری ارزش برای استراتژی اقیانوس آبی حیاتی است.برای شرکت‌های سنتی، ارزش اصلی آن‌ها در نقطه تقاطع قیمت و ارزش محصول یا ویژگی قرار دارد. اما برای اینکه نوآوری ارزشی رخ دهد، شما باید روی تصویر کلی تمرکز کنید، نه اعداد. کشف کنید که کدام عوامل صنعت شما را برای مدت طولانی در حال رقابت قرار داده است که باید حذف شوند، و بررسی کنید کدام عوامل باید ایجاد شوند که صنعت هنوز پیشنهاد نداده است. (اسلاید 5)

stars icon Ask AI
info icon
resource image
resource image

توالی استراتژیک

توالی درست را برای ایجاد یک ایده آبی اقیانوسی تجاریاً قابل اجرا دریافت کنید. اولویت‌های خود را ابتدا بر اساس کاربرد، سپس قیمت، به هزینه و در نهایت پذیرش مرتب سازی کنید. برای این کار، خود را بپرسید آیا در ایده کسب و کار شما ابزار خریدار استثنایی وجود دارد؟ اگر نه، استراتژی خود را بازنگری کنید. اگر بله، چطور قیمت شما - آیا برای اکثر خریداران به راحتی قابل دسترسی است؟ اگر نه، بازنگری کنید. و به همین ترتیب. این فرآیند با کاهش هزینه‌ها و افزایش سود پس از پذیرش گسترده، ارزشی را به کسب و کار شما اضافه می‌کند. (اسلاید 7)

stars icon Ask AI
info icon

بوم نقاشی استراتژی

فراتر از تقاضای موجود برای تعیین عواملی که باید بالاتر از استاندارد صنعت فعلی برداشته شوند، دست بیابید، زیرا این عوامل محدودیت اندازه صنعت شما را تعیین می‌کنند. بوم نقاشی استراتژی محصولات یا ویژگی‌های مختلفی را که می‌توانید ایجاد کنید، نشان می‌دهد. استانداردهای فعلی صنعت خود را نسبت به یک پیشنهاد آبی اقیانوسی احتمالی از پایین به بالا رتبه بندی کنید. مناطقی که در آن می‌توانید با استاندارد فعلی رقابت کنید، عوامل رقابتی هستند که باید روی آن‌ها تمرکز کنید. به عنوان مثال، شاید شما در حال ایجاد یک پلتفرم نرم‌افزاری جدید برای یک صنعت تخصصی با استانداردهای امنیتی سایبری بسیار پایین هستید. به جای اینکه سعی کنید در قیمت یا کارایی با صنعت خود رقابت کنید، یک پیشنهاد امن‌تر ارائه دهید که می‌تواند به مشتریان آگاه از حریم خصوصی در صنایع مختلف جذاب باشد. اگر به درستی انجام شود، می‌توانید اقیانوسی از غیرمشتریان را کشف کنید. (اسلاید 10)

stars icon Ask AI
info icon

یک تصویر بصری جایگزین به شما امکان می‌دهد تا ویژگی‌ها را به جای عوامل رقابتی بوم نقاشی کنید. محصولاتی را که می‌خواهید توسعه دهید فهرست کنید و آن‌ها را در برابر ویژگی‌های اصلی که روی آن‌ها تمرکز می‌کنید، مقایسه کنید. به عنوان مثال، مقایسه کنید که چگونه سه محصولی که شما تصور می‌کنید در برابر ویژگی‌های کلیدی مانند قیمت، کاربرد، سهولت استفاده و هزینه‌های عمومی پیگیری می‌شوند. شاید پلتفرم ابری امنیت سایبری شما برای توسعه گران‌تر باشد، اما سهولت استفاده و امتیاز کاربرد آن بسیار بیشتر از رقابت است، که آن را برای تنوع بزرگی از بازیکنان خارج از صنعت تخصصی شما جذاب می‌کند. (اسلاید 11)

stars icon Ask AI
info icon
resource image

روحیه و اجرا

روحیه فعلی سازمان خود را تعریف کنید و موانعی را که باعث می‌شوند پایه مشتریان بالقوه شما از محصول شما پذیرش نکنند، بردارید تا موانع سازمانی را غلبه کنید. یکی از اصول کلیدی آبی اقیانوسی به دنبال مشتریانی است که می‌توانند فراتر از آنچه امروز وجود دارد، دست یابند.برای مثال، سطح 1 می تواند غیر مشتریانی باشند که به دلیل هزینه های بالای امنیتی کسب و کارهای خود در مقابل تهدیدات سایبری در لبه بازار شما قرار دارند. سطح 2 می تواند غیر مشتریانی باشند که به طور آگاهانه انتخاب می کنند که کسب و کار آنلاین نداشته باشند، اما می توانند از نرم افزار آسان استفاده شما بهره مند شوند. سطح 3 می تواند غیر مشتریانی باشند که در صنایع دیگر کار می کنند اما می توانند از یک سرویس ابری امن بهره مند شوند که به حفظ امنیت داده های آنها کمک می کند. و حالا، شما یک اقیانوس کاملا جدید خارج از صنعت فعلی خود برای کاوش دارید. (اسلاید 15)

stars icon Ask AI
info icon
resource image

در نهایت، از تمام یافته های این فرآیند برای ساخت استراتژی اجرایی خود به عنوان یک نقشه راه استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، نمایش اسلاید Strategic Roadmap ما را در مورد چگونگی اجرای یک برنامه به موفقیت بررسی کنید.